Змінилися права одержувача аліментів визначені Сімейний кодексом України.
Так, 30.06.2010 року в Офіційному друкованому виданні «Голос України» (№ 118за 2010 рік) опубліковано Закон України «Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо врегулювання порядку визначення розміру аліментів» вiд 01.06.2010 № 2302 -VI, який є чинним з дня опублікування, тобто з 30.06.2010 року.
Положеннями цього Закону України передбачено доповнення норм статті 183 Сімейного кодексу України частиною четвертою, відповідно до норм якої якщо післязбільшення встановленого законом мінімального розміру аліментів на дитину розмір аліментів,визначений судому частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини,буде меншим ніж мінімальний розмір аліментів,передбаченийчастиною другою статті 182 Сімейного кодексу України*, одержувач аліментів має право звернутися до суду з позовом про відповідне збільшення розміру аліментів до платника аліментів.
Вбачається, що в позовній заяві про збільшення збільшення розміру аліментів слід зазначати позовну вимогу про пропорційне збільшення розміру аліментів.
Наприклад, при раніше визначеному судом розмірі аліментів, що дорівнює мінімальному розміру аліментів в позовній заяві слід заначати розмір аліментів, що також буде дорівнювати мінімальному розміру аліментів з урахуванням нового збільшеного мінімального розміру аліментів на дитину встановленого законом. У разі іншого розміру аліментів, що раніше визначений судом в позовній заяві слід зазначати розмір аліментів, котрий пропорційно більший ніж раніш встановлений розмір аліментів, причому вказана пропорція повинна визначатись, як співвідношення «нового» та «старого» мінімального розміру аліментів.
Також, вбачається, що в цій позовній заяві можливо зазначати вимогу про неодноразове збільшення розміру аліментів, відповідно до неодноразовий збільшеньпрожиткового мінімумудлядитини відповідного віку, що встановлені Законом України Про Державний бюджет на відповідний рік. Враховуючі той факт, що закон прямо не містить обмежень щодо об’єднання в одному позові декількох обставин, що дають право на збільшення розміру аліментів, тобто, є можливим подання такого позову де підставою для збільшення розміру аліментів буде, наприклад, збільшення встановленого законом мінімального розміру аліментів на дитину та змінаматеріальногостану одержувача аліментів. В такому випадку збільшення розміру аліментів буде визначатись з урахуванням вказаних обставин, які є підставою для збільшення розміру аліментів.
* за загальним правилом Мінімальнийрозмір аліментів на одну дитину не може бути меншим,ніж30відсотківпрожитковогомінімумудлядитини відповідноговіку.